
| Parameter | Value |
|---|---|
| Number of Positions | 9 |
| Connector Type | Shrouded |
| Gender | Male |
| Packaging | Reel |
| Termination | Solder Pin |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| RoHS | Compliant |
| Number of Rows | 1 |
| Pitch | 2.5 mm |
Stock: 31
Distributors
pcbx
Unit Price$0.14822
Ext.Price$0.14822
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.14822 | $0.14822 |
| 10 | $0.13138 | $1.31380 |
| 50 | $0.11645 | $5.82250 |
| 100 | $0.10438 | $10.43800 |
| 500 | $0.09356 | $46.78000 |
| 1000 | $0.08386 | $83.86000 |
| 3000 | $0.07517 | $225.51000 |
